13:27 «Слався, подвиг в ім’я життя». | |
Кожен рік віддаляє нас від
великої переможної весни 1945 року.Та живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто
ціною власного життя відстояли мир, свободу і незалежність. Чи мало свят дарує нам весна, Як в рідний дім повернення з дороги. Та є найбільш хвилюючим для нас Величне свято Перемоги. Це свято не затьмариться в віках. В цей день нестимуть люди завжди квіти, Не обміліє пам’яті ріка – В серцях нащадків буде вічно жити… Полум’я Другої світової війни палахкотіло цілих шість років. У її вир було втягнуто 61 країну, битви відбувалися на території 40 країн Європи, Азії. Забрала вона понад 50 мільйонів життів... Для українського народу війна розпочалася значно раніше, ніж Велика Вітчизняна — ще з вересня 1939 року. Двічі прокотилася вона вогняним смерчем Україною. Спопеляючою блискавицею пронизала серця і душі, опалила кожну сім’ю, кожне життя. Ніхто не забутий. На попіл ніхто не згорів: Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть. І доки є пам'ять в людей і живуть матері, Доти й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.
Значення свята Дня Перемоги у житті кожного, в історії нашої Батьківщини і світової новітньої історії важко переоцінити. 9 травня - особливе свято! У цей день весь народ відзначає свято Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Шанобливе ставлення до пам'яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни є священним обов'язком держави і громадян України.В урочистих заходах до Дня святкування великої Перемоги взяла участь й центральна міська бібліотека м. Мелітополя. До відзначення 68-ї річниці Перемоги абонемент центральної бібліотеки для свої постійних користувачів провів виховну годину «Над картой былых сражений». У читальному залі відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Слався, подвиг в ім’я життя». Тема Великої Вітчизняної війни — незвичайна тема... Незвичайна тому, що завжди хвилюватиме серця людей болем і сумом. Незвичайна тому, що пам’ять та історія в ній злилися воєдино. Незвичайна, тому що про війну написано так багато, що не вистачить товстелезної книги, щоб записати лише назви творів.
Бібліотекарі впевнені, що книги про цю війну виховують у молоді мужність, сміливість, патріотизм, повагу до історичного минулого та вчать брати приклад із людей, які захищали Батьківщину. . | |
|