Клуб интересных встреч

Главная » Файлы » Мои файлы

Зустріч з ветеранами афганської війни
08.02.2013, 17:02


 

 
Щороку 15 лютого ми вшановуємо пам'ять про тих, хто поліг в гарячих 
точках національних війн. 


 

В Україні проживає близько 220 тисяч ветеранів-інтернаціоналістів, які мужньо, виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок, гідно представляючи свою державу на території 26 країн світу. 

Святкуючи перемогу у Великій Вітчизняній війні 67 років тому, прадіди думали: ця війна остання. Вони не знали, що їх дітей та онуків теж називатимуть ветеранами…

8 лютого 2013 року у Мелітопольській центральній міській бібліотеці напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулася зустріч "Вогненними дорогами чужих країн".

Присутні на заході учні педагогічного ліцею "Творчість" та юнаки, які знаходяться на обліку в інспекції з прав неповнолітніх, мали змогу почути спогади запрошених ветеранів афганської війни. 


 

Гвардії підполковник Геннадій Михайлович Короб та гвардії прапорщик Володимир Костянтинович Єсін розповіли про реалії афганського пекла. Ця війна назавжди залишилася в серцях наших ветеранів, котрі пройшли тією чужою землею.

Нині деякі кажуть: поклали голови у безглуздій бійні, стали жертвами політичних амбіцій…Однак усі радянські військовослужбовці, котрі побували в жорнах Афгану, виконували свій військовий обов’язок, були вірними присязі, яка для воїнів завжди була священною. Все, що зробили воїни-інтернаціоналісти, можна назвати одним величним і ємним словом – Подвиг.

Ветеранів вражає, що у підручниках з історії розповідає про війну в Афганістані невеличкий розділ, тому так мало нашим дітям відомо про ті страшні події, які є частиною нашої історії. Вивчення афганської війни необхідне з метою патріотичного виховання молоді та формування у неї активної життєвої позиції. За молоддю наше майбутнє, тож на них і має  покладатись завдання – не допустити повторення жодної з воїн.

Важко учасникам тієї війни повертатися до чорних сторінок в їхньому житті, а ще важче вирвати їх, знищити і забути.

Проникливі слова поваги до мужності та стійкості наших співвітчизників прозвучали з вуст ведучих Наталії Добрянської та Тетяни Волошиної. Трагічність доль учасників тієї війни підкреслили надзвичайно душевні відеоматеріали, які підготували  ветерани.

З нагоди цієї зустрічі у читальному залі була створена фотодокументальна виставка. Матеріали виставки присвячені державі Афганістан та військовим діям на території цієї країни, а саме періоду з 1979 по 1989 роки, коли там перебував обмежений контингент радянських військ.

У бойових діях на території Афганістану взяли участь понад 160 тисяч українців. Данина запорізької землі теж значна. Через пекло афганської війни пройшло п’ять з половиною тисяч чоловік, загинуло 127, пропало без вісти 3, повернулось інвалідами 70 осіб. 


 

Землякам-запоріжцям, які виконували свій військовий обов’язок у війнах та локальних конфліктах за рубежем України – в Афганістані, Чехословаччині, Монголії, Угорщині та інших країнах присвячена  "Книга Пам’яті України: Інтернаціоналісти. Запорізька область". У цьому виданні подаються короткі біографічні довідки про воїнів-інтернаціоналістів. 

Це видання повинно стати своєрідним поминальником наших земляків, хто не повернувся з тих воєн, хто мужньо пройшов їх, сповна хильнувши горя, і помер опісля від ран і хвороб, а хто й від людської байдужості. Вічна їм пам'ять!

А ті,що сьогодні живуть посеред нас, пройшовши через буремні роки ХХ століття і ставши їх живою легендою, гідні того, щоб в повній мірі відчути піклування і турботу суспільства і влади про їхнє здоров'я, добробут і благополуччя. 


 

Для нинішнього та прийдешніх поколінь вони завжди будуть яскравим взірцем невичерпної мужності і героїзму, обов’язку і честі, самовідданості і здатності на подвиг для досягнення найвищої мети в ім'я і на благо своєї Батьківщини.


 

Дивись   ФОТОГАЛЕРЕЮ ЗУСТРІЧІ


 

Дивись також про цей захід на сторінках сайту ТРК "МТВ-плюс" 

та у ефірі місцевого телебачення
 


 

 
Категория: Мои файлы | Добавил: библиотека | Теги: зустріч з ветеранами афганської вій, Короб, Єсін, Клуб интересных встреч
Просмотров: 703 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0