Главная » 2014 » Январь » 3 » До Різдвяних свят
14:59
До Різдвяних свят


Настала чудова пора новорічних торжеств з феєрверками усмішок, подарунків, гарних побажань та веселих новорічних обрядів.

 Тим, хто цікавиться традиціями Різдвяно-новорічного святкування в Україні цікаво буде переглянути виставку-свято "Різдвяний передзвін", яка розташована у читальному залі центральної бібліотеки.

НОВИЙ РІК, безумовно, довгоочікуване і всіма улюблене свято, до якого ми починаємо активно готуватися з католицького Різдва і продовжуємо святкувати до старого Нового року. У народі кажуть: скільки днів — стільки й свят. Але два з них — особливі, бо стосу­ються кожного з нас – це Новий рік та Різдво.

РІЗДВО — велике свято, яке ми відзначаємо на спомин про народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Вперше про святкування Різдва Христового на Сході згаду­ється у Климента Александрійського (III ст. н.е.), згідно з яким святкування проходило 6 січня під назвою Богоявлення (Епіфанія), а на Заході — 25 грудня під назвою Різдво (Natalis). Але з IV ст. Різдво почали відзначати 25 грудня і на Сході.

СТАРИЙ НОВИЙ РІК завершує низку новорічних свят. 14 січня заведено відзначати Новий рік за старим стилем, який відображає 13-денну розбіжність між юліанським і григоріанським календарем. Вечір напередодні Старого Нового року називається Маланчиним вечором і є традиційно одним з улюблених свят українців.


В Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію. Бібліотекарі впевнені, що кожен, хто відвідає виставку знайде безліч цікавої інформації про ці свята та отримає чудову нагоду поринути в чарівний світ  обрядів, що супроводжують свята Маланки (Щедрий вечір) й Василя (Старий Новий рік) з цікавими рецептами куті.

 

На Різдво кожен поспішає до батьківської оселі, адже врочистого Святого вечора вся родина має зібратися за святковим столом. Як важливо відчути тепло домашнього вогнища! У такі хвилини починаємо розуміти, як мало доброти, уваги, вдячності ми виявляємо у повсякденному житті до своїх найближчих, найрідніших людей. Усе, що вони роблять для нас, ми звикли сприймати як природний, звичайний стан речей.

Тож подаруймо рідним найтепліші слова, пробачимо сварки та образи.  


Просмотров: 480 | Добавил: библиотека | Теги: виставка, різдво | Рейтинг: 0.0/0