Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

Чарівний світ театру

Чарівний

світ театру

З нагоди Міжнародного дня театру абонемент центральної бібліотеки запросив шанувальників театрального мистецтва на виставку "Чарівний світ театру". Цією виставкою бібліотекарі дозволили читачам зазирнути за завісу театрального життя.

Російський театр зародився в далекій давнині. Його витоки йдуть в народну творчість - обряди, свята, пов'язані з трудовою діяльністю. З часом обряди втратили своє магічне значення і перетворилися в ігри-вистави. 

У них зароджувалися елементи театру - драматична дія, ряджені, діалог. Надалі найпростіші ігрища перетворилися на народні драми; вони створювалися в процесі колективної творчості і зберігалися в народній пам'яті, переходячи з покоління в покоління. У XVII - XVIII ст. на Русі розвивається народний театр і зароджується професійний. …

Перший розділ виставки "Становлення театру" розкриває  історичні етапи розвитку російського театру.

Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. Ще з VI ст. відомі театральні вистави скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (XI століття). Перші зразки драми публічно виголошували учні київських Братської (Києво-Могилянської Академії) та Лаврської школи (XVI-XVII століття)…

Другий розділ – "Театральна Україна" відкрив цікаві сторінки з історії розвитку вітчизняного театру і зокрема долі українських артистів та керівників творчих колективів.

Театральні подання існували вже с часів  язичеських богів, вони мали вигляд ритуальних танців і пісень, які прославляли й задобрювали богів. В Єгипті улаштовували подання біля храму, в Греції були карнавали, в Китаї - танці в храмах, римляни  улаштовували видовище, а от Схід дотримувався обрядового стилю. І все ж таки місцем виникнення театру вважають Античну Грецію. Саме в них була сцена, вона мала форму кола, і розташовувалася в підніжжі пагорба, а глядачі сиділи на схилах.  Виникнення першого театру датоване 497 р. до н. е. в Афінах, а перший кам'яний театр з'явився в 52 році до н. е., але вже в Римі. ..

Наступний розділ "Готовність служити вищій меті" до уваги читачів представив видання, які розкривають цікаві моменти становлення світового театру.
Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (02.04.2013)
Просмотров: 481 | Теги: виставка, бібліотека, день театру | Рейтинг: 0.0/0