Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

«Дочка Прометея»

                                                                                                                   "Я честь віддам титану Прометею,

що не творив своїх людей рабами,

що просвітив не словом, а вогнем.

Боровся не в покорі, а завзято... 

Я в слід його піду...” 

Л.Українка.

Леся Українка (25.02.1871 -1.08. 1913) - співець мужності і боротьби. Її талант поєднав гаряче серце громадянина і світлий розум філософа з жіночою ніжністю та грацією. Багатогранний талант Українки виявився у найрізноманітніших сферах літературної праці - вона була ліриком, драматургом, прозаїком, літературним критиком і публіцистом, перекладачем і фольклористом. Видання про життя та творчість народної поетеси представлені у першому розділі виставки, який має назву "Віч-на-віч зі словом". 

Світогляд поетеси формувався під впливом ідей Т. Шевченка, М. Драгоманова, І. Франка, соціал-демократичних та марксистських ідей. Глибока любов до рідного краю, свого народу поєднувалася у Л. Українки з не менш глибоким не сприйняттям "бездомності", "національної сплячки". Народна поетеса закликала своїх земляків до пробудження, боротьби проти невільництва та національного гноблення. Отже, розділ "Громадсько-політична лірика" ознайомить відвідувачів бібліотеки з громадсько-політичними поглядами поетеси.

У світ інтимної лірики поетеси допоможуть поринути художні видання третього розділу виставки - "Обернуся в легенду".

Леся Українка широко займалася громадсько-просвітницькою діяльністю. Її прагненням було перш за все підвищити загальну грамотність населення України. Педагогічні погляди Л.Українки, як провідної просвітительки, розкриті у розділі "Життя для просвіти народу".


Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (02.03.2014)
Просмотров: 613 | Теги: Леся Українка, виставка | Рейтинг: 0.0/0