Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

Книжково-ілюстративна виставка «Соборна Україна - одна для всіх, як оберіг»

Видання, представлені на виставці, розраховані на широке коло читачів. Тут розміщено монографії та , призначені для фахівців,підручники та довідкові видання, які стануть у пригоді студентам та учням, науково-популярні видання для тих, хто цікавиться історією рідної країни. Не залишились без уваги і зовсім юні читачі, котрим слова державотворення, соборність здаються поки що складними і незрозумілими. Про ті самі події вони можуть в доступній та цікавій формі дізнатися з ілюстрованих видань.

Книжкова виставка складається з трьох розділів.


У першому розділі «На шляху до Соборної України» представлена література, яка висвітлює взаємовідносини УНР і ЗУНР у 1918-1920 рр., передумови й причини об’єднавчого процесу, характеризує події, пов’язані з умовами укладання Акту злуки.

 Як відомо, вивчення будь-якого історичного періоду або події краще всього здійснювати, спираючись  на першоджерела.

Таку змогу надає книга «Історія України. Джерельний літопис» за редакцією В. Червінського та М. Обушного. Тут подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з юридично-правових документів, фольклорних матеріалів, спогадів учасників подій, історико-географічних карти. В розділі представлені також підручники з історії України, в тому числі підручник, написаний професором Мелітопольського педуніверситету Віктором Гудзем. 

Окремо хочеться розповісти про започатковане в 2003 році багатотомне видання «Енциклопедія історії України». Зараз в фондах бібліотеки налічується 8 томів Енциклопедії.

На виставці експонується також чимало статей із періодичних видань, що глибше ознайомлять користувачів із  вікопомними січневими подіями 1919 року.

  

Другий розділ «Ідейні провідники української соборності» знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу. Вони боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу.

Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У XVIII — початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях найкращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність. Це Юліан Бачинський, Микола Міхновський, В’ячеслав Липинський, Михайло Грушевський, Михайло Драгоманов. 


Про ідеї соборності та її значення в політичному життя сучасної України розповідає література, яка представлена в третьому розділі «Ідеї соборності в політичному житті сучасної України».


Видання «Національний атлас України» є унікальним і за зовнішнім виглядом, і за змістом. У цьому 6 кілограмовому науково-довідковому виданні інтегровані новітні знання та інформація про Україну – характеризує її населення, природні умови, ресурси, екологію, економіку, історію.

 

Є в розділі повна енциклопедія, де зібрані різноманітна інформація про минуле та сучасне життя нашого держави. Дванадцять розділів цієї книги із кольоровими ілюстраціями докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, літератури.

 


Тож запрошуємо до бібліотеки всіх, кому не байдужа наша історія, переглянути виставку, щоб ще раз звернутися до тематики відродження незалежної соборної державності.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (23.01.2014)
Просмотров: 1622 | Теги: виставка, День Соборності та Свободи | Рейтинг: 0.0/0