Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

Майбутнім захисникам вітчизни: за крок до служби

23 лютого Україна святкує День захисника Вітчизни - свято, яке із Дня Радянської армії перетворилося на всенародний чоловічий день. Це свято виникло у 1918 році як день народження Червоної Армії після перемоги над німецькими військами під Нарвою та Псковом. 

10 лютого 1995 року Державна Дума Росії ухвалила федеральний закон «Про дні воєнної слави Росії», у якому 23 лютого зазначено як День захисника Вітчизни . 

Через чотири роки - 23 лютого 1999 року Президент України Леонід Кучма видав Указ «Про День захисника Вітчизни».

Сьогодні, за традицією, в цей день вітають у першу чергу військових. Проте третина українців ставиться до свята як до Дня чоловіків.

Нині служба в армії стає перепусткою до престижних професій, тому серед молоді бажаючих поповнити лави Збройних Сил України стає дедалі більше. 

Метою виставки, яка розгорнута у читальному залі до Дня захисника Вітчизни є формування у молоді ідеалу людини-патріота, захисника Батьківщини на книгах про героїчну боротьбу українського народу за незалежність.

Ознайомлення же з військовою присягою дозволяє розкрити важливі вимоги до морально-бойових якостей воїнів, формує почуття національної гордості за Збройні сили України, за Батьківщину.

Конституція України у статті 65 проголошує, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадянина.

Громадяни відбувають військову службу відповідно до законів та підзаконних актів України, ознайомлення з якими допоможе майбутнім захисникам у реалізації свого обов'язку щодо захисту Вітчизни. 

Нормами Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу” 12 травня 1992 року здійснюється правове регулювання суспільних відносин стосовно загального військового обов'язку і військової служби. 

Порядок    проходження громадянами   України  військової  служби  у Збройних  Силах  України  регулюється  Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України від 10.12.2008 року. 

В Україні активізувався процес реформування військової служби шляхом переходу від загального військового обов’язку до комплектування Збройних Cил України військово-навченим контингентом за контрактом. Правову основу цього склала Концепція переходу Збройних Cил України до комплектування військовослужбовцями контрактної служби на період до 2015 р. від 7 квітня 2001 року N 239/2001.

Захист своєї Вітчизни є не тільки правовою, а передусім моральною вимогою до 

кожного громадянина, моральним та загальним обов'язком.

Хочеться вірити, що в Україні, незважаючи на економічні, соціальні та правові негаразди, будуть створені сучасні 

Збройні сили, професійно підготовлені, добре озброєні, надійно забезпечені і, що суттєво, із захищеним 

у соціальному і правовому відношенні особовим складом.Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (22.02.2013)
Просмотров: 1489 | Теги: 23 лютого, виставка | Рейтинг: 0.0/0