Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

"Дихай вільно!"

Тютюн приносить шкоду тілу,  руйнує розум, притуплює цілі нації.

О.Бальзак

 

Насіння тютюну було ввезено в Іспанію ще в 1496 р. Спочатку ця рослина вважалась декоративною. Але в середині XVI ст. стали вбачати лікувальні властивості тютюну. Французький посол в Іспанії Ніко (1560 р.) в подарунок дав своїй королеві Катерині Медічі листки тютюну.

Від імені посла було утворено слово «нікотин». Але дуже швидко з’ясувалось, що паління не лікує, а калічить. Вперше почали боротися із цим злом у 1585 р. В Англії переслідували курців, їх було відлучено від церкви. Російський цар М. Романов карав курців палками.

Едким дымом проникаю

Я в людей, чтоб их травить.

Пусть любезные узнают,

Как со мною им дружить.

 Мозг и сердце я дурманю

Молодым и старикам,

Независимо от знаний,

Скажем прямо - слабакам.

 Я особенно стараюсь

Молодого в сети брать,

В нем-то силу я черпаю,

Пусть покуривает брат.

 Я живу уже столетья –

Не берут меня года.

Вот что значит долголетье,

И всегда я молода.

 Я поистине бессмертна –

Победить меня нельзя.

Убиваю незаметно

Вас, наивные друзья!


Нікотин – сильна отрута, що діє на нервову, дихальну, серцево-судинну,травну системи. Залежність від нікотину подібна до героїнової і кокаїнової, вважають що її навіть важче позбутися.

З тютюні і тютюновому димі - 1200 шкідливих речовин.

У листях тютюну, що про йшов спеціальну обробку, є: 9% нікотину, 20% вуглеводів, 13% білків, 14% смол, 2% ефірних масел, а також: синильна кислота, оксид карбону (П), ціаністий водень, аміак, етилен, сполуки арсену, оксид нітрогену, альдегіди і феноли.

Усі вони утворюють тютюновий дьоготь - клейку суміш, яка надходить до організму, Фільтр цигарок, зуби і пальці курців буріють від нього. За 1 рік курець поглинає дим у середньому від 6-8 тисяч цигарок, тобто випалює 5 кг тютюну, де є 30 г нікотину. Смертельною дозою для людини є 100-200 мг нікотину. Людина, що випалює 20-25 цигарок у день, поглинає смертельну дозу нікотину.

Чому ж не настає смерть? Справа в тому, що нікотин до організму потрапляє поступово, невеликими дозами. Сам організм його частково знешкоджує, крім того, тютюн виводиться з потом, сечею. Але отруєння організму відбувається поступово.

Ти не розумієш, що сам собі виносиш вирок, свідомо калічиш своє здоров’я. Щоб тебе переконати в цьому центральна бібліотека організувала виставку-плакат

"Дихай вільно!"

Виставка повинна роз'яснити користувачам, яку шкоду наносять організму людини шкідливі звички. Починається все ніби з цікавості, а закінчується трагедією. Але хіба ми прийшли в цей світ, щоб стати рабами цигарки? Погляньте навкруги - яке цікаве і неповторне життя по самій своїй суті. Скоро ми потрібні будемо нашій державі, наші знання, наша енергія, наш розум.

Для цього варто жити!

Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (28.05.2013) | Автор: библиотека
Просмотров: 630 | Теги: табак, виставка, бібліотека, тютюнопаління | Рейтинг: 0.0/0