Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

"Мандрівний лицар"

Описание: C:\Users\Арива\Desktop\Мандрівний.jpgЖиття – це пригода, в якій є місце подвигу.

Ж. Верн

До 185-річчя з дня народження Жуля Верна (1828-1905) на абонементі центральної бібліотеки представлено книжкову виставку "Мандрівний лицар".


Описание: C:\Users\Арива\Desktop\верн.jpg

 

Жуль Верн - відомий французький географ і письменник, класик пригодницької літератури, один з основоположників наукової фантастики, майстер роману мандрів і пригод та блискучий пропагандист науки.

Блискучі твори  Верна швидко завоювали неймовірну популярність читача та зайняли друге місце за перекладом в світі.

Кожен роман Ж. Верна – це була певна сенсація у науковому світі. Творець підводного човна С. Лейк писав, що ідея збудувати човен була навіяна творами Ж. Верна. К. Ціолковський стверджував, що письменник спонукає його до роздумів у певному напрямку, що він запозичив у фантаста ідею температурного управління дирижаблем. Академік В. Обручев зізнався, що став мандрівником і дослідником Азії завдяки романам Верна. Д. Менделєєв називав його науковим генієм…


Описание: C:\Users\Арива\Desktop\верн 1.jpg

На виставці представлені найзахоплюючі романи автора.

- Першою книгою, яка принесла письменникові славу, був роман «П`ять тижнів на повітряній кулі» (1863). Головний герой - сміливий дослідник доктор Фергюссон організував експедицію на повітряній кулі, зробленій за його проектом. Роман відкрив серію творів Ж. Верна під назвою «Незвичайні подорожі».

-    «Подорож до центра Землі» (1864) належить до жанру фантастики. Герої твору переживають нелегкі випробування, бачать минуле нашої планети.

-    Романи «З Землі на Місяць» (1865) та «Навколо Місяця» (1870) описують космічну подорож в артилерійському снаряді, випущеному з гармати.

-    Найзнаменитіший роман Ж. Верна «Діти капітана Гранта» (1868). Щоб урятувати свого батька, його дітям та екіпажу судна потрібно розгадати загадку: географічні дані на записці, розмитою водою, не дають однозначної відповіді про місцезнаходження капітана Гранта.

-    Відомі й любимі багатьма романи «20 тисяч льє під водою» (1870) та «Таємничий острів» (1875). Герою першого твору, капітану Немо, щоб залишити несправедливий і жорстокий світ, довелося збудувати підводного човна під назвою «Наутіліус».

-    Дуже популярний роман «П`ятнадцятирічний капітан» (1878) – цікава й повчальна книга. Юнак, що не має великого досвіду, повинен стати капітаном.  І він з гідністю виходить переможцем з усіх складних і небезпечних ситуацій, у які потрапляє екіпаж судна «Пілігрим»…
Книжки Ж. Верна складають приблизно 115 великих томів, до яких входять і 10 наукових

досліджень з географії. Його книги надихнули багатьох сценаристів і

режисерів на постановку кінофільмів за його творами.Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (12.02.2013)
Просмотров: 657 | Теги: Мандрівний лицар, Жуль Верн | Рейтинг: 0.0/0