Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

"Світ українського кіно"

Виставка до Дня українського кіно висвітлює історію розвитку вітчизняного кіномистецтва, жанрові особливості та найвизначніші надбання українського кінематографа.

Українські художники впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука, Богдана Ступки і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців.

 Шанувальники українського кіно знайдуть книги про популярних акторів, режисерів, сценаристів, які збагатили своєю  працею наше кіно.

 Окремий розділ виставки розповідає про життєвий і творчий шлях О. Довженка.

 Мистецький хист великого майстра полонить усіх, хто торкнувся його спадку. Багато книжок і статей вітчизняні та зарубіжні дослідники присвятили життю й творчості О.Довженка (Рачук І.А. Правда і краса. – К.: Мистецтво, 1980. – 124 с., Корнієнко І.С. Олександр Довженко. – К.: Наукова думка, 1978. – 107 с., Уроки Александра Довженка: Сборник статей/ сост.: Б.Н. Тарасенко, Н.М. Капельгородская. – К.: Мистецтво, 1982. – 219с.).

Людина надзвичайно широкого творчого діапазо­ну, сміливих задумів, неповторного мистецького та­ланту, високих духовних прагнень і водночас нелег­кої долі, Олександр Довженко любив життя, людей, природу - все, що оточувало його з дитинства й до ос­танніх днів.

Любіть землю! Любіть працю на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим ні на якій планеті - закликав він читачів у своїй "Поемі про море”.

Я люблю людей своїх... І чим більше почуваю в своїм серці любові чистої до них, тим дорожчими вони здають­ся, тим більше щастя, радості і світлого спокою наби­рається і повниться моя душа од них. І я щасливий - такі слова чита­ємо в його за­писнику 1952 р.

Саме ця без­межна любов у поєднанні з не­пересічним та­лантом допо­могли створити фільми, які були визнані справж­німи шедевра­ми світового значення. Три стрічки - "Звенигора”, "Арсенал”, "Земля” - стали класикою світової кінематографії.

Він був митцем, якого постійно надихала велика си­ла уяви: він - один з найсучасніших мислителів нашої доби, людина, життя якої минуло в боротьбі. Це був ми­тець, який відчував життя всім єством, якого природа наділила дивовижною здатністю асоціативного мислен­ня. Його твори живуть, їх вплив дедалі зростає, збагачу­ючи світове кіномистецтво, даючи йому нові імпульси.

 

Завітайте до бібліотеки та пориньте у загадковий світ українського кіно!

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (15.09.2013) | Автор: библиотека
Просмотров: 817 | Теги: українське кіно, ДОВЖЕНКО | Рейтинг: 0.0/0