Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

Виставка-діалог "Чи можна захистити права людини в Україні?"


10 грудня міжнародне співтовариство відзначає День прав людини

Саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила і проголосила Загальну декларацію прав людини, документ, в якому уперше у світовій історії були сформульовані основні права і свободи людини, які отримали визнання як міжнародні стандарти.

З цієї нагоди у центральній бібліотеці представлена виставка-діалог "Чи можна захистити права людини в Україні?" Бібліотека всіма своїми формами і методами роботи має сприяти розвитку правової освіти населення шляхом підготовки виставок правознавчої тематики. Кожний громадянин повинен знати свої права і обо­в’язки, виконувати їх, бути законослухняним.

 Треба зазначити, що хоча Загальна декларація прав людини не є юридично обов’язковий документ, проте відбиває загальну домовленість народів світу і є моральним зобов’язанням для членів міжнародного співтовариства. Вона стала скла­довою частиною так званої Хартії прав лю­дини, до якої також увійшли прийняті Гене­ральною Асамблеєю ООН 16 грудня 1966 р. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права.

Окреслимо характерні риси останнього:

-         визнання людини, її прав і свобод найвищою суспільною цінністю;

-         пріоритет суспільства над державою;

-         наявність плюралізму;

-         якісна сис­тема соціального захисту;

-         ідеологічна, політич­на свобода особистості тощо.

Що ж стосуєть­ся правової держави, то однією з найважливі­ших її ознак є високий рівень правової свідо­мості і правової культури громадян.

На відміну від Декларації кожний пакт має обов’язкову силу для держав, які його підписа­ли. Сьогодні ці документи визнала більшість країн світу, зокрема і Україна, яка нині будує правову державу і громадянське суспільство.

 Виставка буде відкрита для відвідування до 12 грудня 2013 року, тож всі бажаючі дізнатися більш детально про права людини  та законодавчі акти в яких вони закріплені можуть відвідати її та взяти почитати спеціальну літературу.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (11.12.2013) | Автор: библиотека E
Просмотров: 762 | Теги: права людини, виставка | Рейтинг: 0.0/0