Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

Виставка-інсталяція «Прийшов спас - пішло літо від нас»

Cпаси – це три християнські народні свята на честь Ісуса Христа. Слово «спас» - скорочена назва, створена народом, від форми «спаситель» (рятівник), яким церква вважала саме Ісуса Христа. Існували три Спаси – 14, 19 і 29 серпня.

9 серпня у вітрині читального залу ЦМБ ім. 
М. Ю. Лермонтова влаштована яскрава виставка-інсталяція
«Прийшов спас - пішло літо від нас».

У представленій літературі йдеться про свята, звичаї, обряди та символи українського народу, які формувались протягом багатьох поколінь нашими предками та сучасні традиції святкування цього великого свята.

Таким чином, кожний бажаючий зможе не тільки поповнити свої знання, ознайомившись з експонатами виставки а й збагатити свій духовний світ.

Перший Спас збігався із початком сівби озимими. Селяни освячували у цей насіння, воду, мак, мед. Тому свято у народі має ще кілька назв – 

Маковія, мокрий, медовий Спас.

Перший розділ виставки присвячений саме традиціям святкування Медового Спасу в Україні. Представлена література розповідає про виробництво меду та його лікувальні властивості.

 

19 серпня у православних християн (6 серпня – у католиків) в Україні урочисто відзначався Яблучний Спас або Преображення Господнє. За церковними канонами, саме у цей день відбувалося чудесне преображення Ісуса Христа, яке побачили його учні. У народі в цей період закінчували збирати хліб.

Другий розділ виставка знайомить з історією виникнення Яблучного Спасу, народними обрядами і звичаями, розповідає про цілющі властивості і види яблук.


29 серпня відзначали Оріховий Спас (Спас на полотні), тобто свято перенесення нерукотворного образу Ісуса Христа із м. Едесси в Константинополь. По селах у цей період закінчувались жнива, сіяли озиму. Селяни відтоді починали торгівлю, активне ярмаркування.

У третьому розділі користувачі бібліотеки можуть ознайомитися з відзначенням Оріхового Спасу серед православних християн


Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (09.08.2013)
Просмотров: 2761 | Рейтинг: 0.0/0