Наши выставки

Главная » Статьи » Мои статьи

"З неї починається людина"

 21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Історія свята, на жаль, має дуже трагічнийпочаток. Тобто, святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеш став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. І у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

В рамках святкування цієї дати вцентральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова оформлена книжкова виставка "З неї починається людина".

Українська мова посідає 26-те місце за поширеністю у світі. На території України 32 млн. осіб спілкуються українською мовою. Перший розділ виставки  "Рідне українське слово"– це література з історії письма, походження української мови, сучасні словники та енциклопедії, підручники та посібники з української мови, а також цікаві сценарії святкування Дня рідної мови.

40 найпоширенішими мовамина Землі говорять біля 66% всього населення планети. На планеті близько 6703 "живих" мов. З них у Європі – всього 225 мов. В ООН існує тільки шість офіційних мов: англійська, французька, арабська, китайська, російська та іспанська. У Міжнародний день рідної мови всі мови визнаються рівними, тому що кожна є унікальною живою спадщиною, яку необхідно оберігати, підтримувати, передаючи від покоління до покоління. Відчути різноманітність мов сучасного світу, дізнатися про мови національних меншин мелітопольського краю допоможе другий розділ виставки "Мови світу – світ мов".

 

Запрошуємо відвідати нашу виставку протягом лютого.

 Виставку підготувала та презентувала її в ефірі місцевого телебачення 

бібліотекар читального залу Т. Волошина.

 

Категория: Мои статьи | Добавил: библиотека (20.02.2014) | Автор: библиотека
Просмотров: 629 | Теги: виставка, рідна мова | Рейтинг: 0.0/0